2010. február 21., vasárnap

2010.február 2.

Ma mentem a mammográfiára. Jó sokat kellett várni, mert nagyon sok a vizsgálandó beteg. Nagy nehezen behivtak és elvégezték a mammográfiát. Előtte kézzel is megtapintotta az asszisztensnő. A hiedelmekkel ellentétben ez nem fájdalmas, inkább kényelmetlen. Még szerencse, hogy viszonylag nagy a mellem, ha kicsi lenne nem is tudom, hogy tuszkolták volna be két lemez közé:))
Kiküldtek az öltözőbe. Majd újra behívtak a még egy mammográfiára, mivel nagyítást kért a doktornő. Eközben már folytak a könnyeim, nem bírtam megállni, annyira rossz érzésem volt. Az asszisztensnő nyugtatgatott, hogy nem lesz semmi baj..
Újra kiküldtek, majd kb. 10 perc várakozás után, behívtak az ultrahang vizsgálóba, ahol már a doktornő volt bent. Ultrahanggal is megvizsgálta a melleim. A csomó nagysága 2 cm (azért érzem tojás nagyságúnak mert a környező szövetállomány kinyomja- megkérdeztem) és talált még a hónaljamban is egy gyanús nyirokcsomót. Megkérdezte hozzájárulok e egy tűszúrásos biopsziához - hozzájárultam, nagy ijedtemben persze.
A szúrás nem fájt, nagyon vékony tűvel csinálta. Azt mondta a végén, hogy egy hét mulva lesz eredmény, és akkor mindent megbeszélünk.
Mindenki érdeklődik aki tudja, mit találtam és ez jól esik...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése