2010. február 21., vasárnap

2010. február 10.

Nagyi elkísért az eredményért. Nyolckor már a mammográfián voltunk. Nagyon gyorsan behívtak. Beléptem az ajtón, és azt mondták üljek le....
Azt hittem ott elájulok. Elmondta a doktornő, hogy rosszindulatú a daganat, és hogy a nyirokcsomóban is van áttét. Mindent leszervezett nekem, MR-t, onkológiai szakvizsgálatot.
De előtte még egy biopsziát szeretne venni, ami miatt kéne ennem pár falatot, ha nem ettem, vagy legalább egy cukros kávét igyak. Kiküldtek kis időre a váróba, majd megittam a cukros lötyit. Kb.20 perc mulva visszahivtak és megcsinálták a biopsziát, előtte Lidocainnal elérzéstelenítették. Ez már durva volt, egy nagy csattanás éles fájdalom mindez 3x. Nyomókötést tettek rá, hiszen három mintát vettek, kettőt 1 cm, egyet pedig 2 cm mélyről.
Utána még fél órát kint kellett várnom, hogy "megfigyeljenek".
Persze folytak a könnyeim, mindenki hivogatott közben, és persze már beszámoltam a közeli ismerősöknek sirva mi történt velem. Mindenki megdöbbent, mert erre senki nem számított.
Utána hazamentünk és próbáltam elfoglalni magam. Persze rávetettem magam a netre és még jobban felidegesítettem magam. Utána megpróbáltam elintézni amit aznapra terveztem, délutánra egész megnyugodtam és próbáltam nézni a jó oldalát is a dolgoknak, már amennyire lehet ennek a dolognak. Még szerencse, hogy megtartottam a betegségbiztositásomat, ami ilyen esetben kiemelten fizet, és legalább anyagilag nem lehetetlenülök el, ha nem tudok 100%-osan dolgozni.
Rájöttem mennyi pénzt megspórolok a hajfestésen, a borotváláson:))
Csak pozitivan!:))

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése